Yγεία

Τα 176 σημεία για δωρεάν rapid test την Τετάρτη 16 Μαρτίου 2022

Τα σημεία για δωρεάν rapid test σήμερα Δευτέρα 22 Αυγούστου 2022
Έλα στην κοινότητα μας στο VIBER

Εγγραφή στην orthodoxia.online μέσω Email

Εισάγετε το email σας για εγγραφή στην υπηρεσία αποστολής ειδοποιήσεων μέσω email για νέες δημοσιεύσεις.

Μοιραστείτε το άρθρο

Συνεχίζονται σε πανελλαδική κλίμακα οι εξορμήσεις από τις Κινητές Ομάδες Υγείας (ΚΟΜΥ) του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ) με διενέργεια δωρεάν rapid test για όλους τους πολίτες. Αύριο Τρίτη 15/3, θα γίνουν σε 167 σημεία στην επικράτεια.

Υπενθυμίζεται ότι η έκδοση ψηφιακής βεβαίωσης αποτελέσματος για τους διαγνωστικούς ελέγχους COVID-19 πραγματοποιείται από το gov.gr, στην υπηρεσία «Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορωνοϊού COVID-19». Η σύνδεση με τη συγκεκριμένη υπηρεσία απαιτεί τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης στο taxisnet.

Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο.

Την Τετάρτη 16/3 τα σημεία ελέγχων είναι τα εξής:

  1. Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος και Παγκάλου, (απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Γεωργίου), 09:30-15:00

  2. Δ. Διονύσου, Πεντζερίδου 3, πολιτιστικό κέντρο του Αγίου Στεφάνου, 09:30-15:00

  3. Δ. Αμαρουσίου, Κεντρικό ΚΑΠΗ Αμαρουσίου, Περικλέους 22, 09:30-15:00

  4. Δ. Πειραιά, Β΄1 ΚΑΠΗ, Βασιλ. Γεωργίου Β’ 12, 09:30-15:00

  5. Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00

  6. Δ. Γλυφάδας, Παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου, 09:30-15:00

  7. Δ. Περιστερίου, Δημαρχείο, 11:00-18:00

  8. Δ. Ελληνικού-Αργυρούπολης, Αίθουσα 1 ου ΚΑΠΗ Αλεξιουπόλεως 27, 14:00-20:00

  9. Δ. Μεταμόρφωσης, Πνευματικό κέντρο του Ι.Ν Μεταμόρφωσης του Σωτήρος (παρεκκλήσι του Αγίου Παϊσίου, Χλόης Ιωαν. Ράλλη Κοττου & Οδυσσέως), 09:30-15:00

  10. Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος (Δημαρχείο), 09:00-15:00

  11. Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο – Στρ. Καραϊσκάκη 138 και Επαύλεως, 09:00-15:00

  12. 1ο πολυδύναμο κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2103626869, 210362869)

  13. 2ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2109239865, 2109249787)

  14. 3ο Δημοτικό Ιατρείο-Πετράλωνα, Θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2103427515, -513, 2103469165)

  15. 4ο Δημοτικό Ιατρείο-Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2105121921, 2105157239)

  16. 5ο Δημοτικό Ιατρείο-Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2102015510, -511, 2102015559)

  17. 6ο πολυδύναμο Κέντρο- Δημοτικό Ιατρείο-Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2108836200, 2108220209)

  18. 7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου),09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487)

  19. Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη), 08:30-20:30

  20. Δ. Πυλαίας, Κοινοτικό Κατάστημα Χορτιάτη, Μαρτύρων 2ας Σεπτεμβρίου 102, 09:00-15:00

  21. Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 13:00-19:00

  22. Δ. Θερμαϊκού, ΚΑΠΗ Επανομής, Επανομή, 09:00-15:00

  23. Δ. Κορδελιού- Ευόσμου, ΚΑΠΗ Κορδελιού, Μητρ. Καραβαγγέλη 12, 09:00-15:00

  24. Δ. Παύλου Μελά, Στρατόπεδο Καρατάσιου, Λεωφόρος Στρατού 37, 13:00-19:00

  25. Δ. Δέλτα, ΚΑΠΗ Διαβατών, Διαβατά, 09:00-15:00

  26. Δ. Νεάπολης-Συκεών, Δημοτικό Κατάστημα Πεύκων, Ειρήνης 19, 09:00-15:00

  27. 8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Κάτω Τούμπα, Αρτάκης 9, 09:00-15:00

  28. 14ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Τριανδρία, Ηρώων 4, 09:00 – 15:00

  29. Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 09:00-15:00

  30. Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00

  31. Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30

  32. Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-15:30

  33. Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό κτίριο, Ίδρυμα Τσώνη, 09:00-14:00

  34. Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00 -15:00

  35. Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Κωνσταντίνου, 08:30 – 14:00

  36. Άνδρος, Κ.Υ. Άνδρου, 09:00-17:00

  37. Άνδρος, Κόρθι (Πυροσβεστικό κλιμάκιο), 10:00-14:00

  38. Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00

  39. Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00

  40. Αρκαδία, Πλατεία Πετρινού, Τρίπολη, 09:00-15:00

  41. Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 08:00-14:00

  42. Αρκαδία, Δ. Β. Κυνουρίας, Κάτω Δολιανά, 09:00-10:30

  43. Αρκαδία, Δ. Β. Κυνουρίας, Πλατεία Καρτσιώτη Άστρος, 11:00-14:00

  44. Άρτα, Κέντρο Υγείας Άρτας- ISOBOX, 08:30-15:30

  45. Άρτα, ISO-BOX Εκθεσιακό Κέντρο Άρτας, 08:30-15:30

  46. Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30

  47. Αχαΐα, Πάτρα, Κέντρο Υγείας Βορείου Τομέα, 08:00-20:30

  48. Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Οίκημα Μάνα και Παιδί, 09:00-15:00

  49. Αχαΐα, Καλάβρυτα, Νοσοκομείο Καλαβρύτων, 09:00-14:30

  50. Βοιωτία, Πνευματικό Κέντρο Θήβας, Πινδάρου 112, 09:00-15:00

  51. Βοιωτία, Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς, Καραγιαννοπούλου 1, 08:30-13:45

  52. Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 08:30-15:00

  53. Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:30

  54. Δράμα, Προσοτσάνη, Κοινότητα Προσοτσάνης, 09:00-13:00

  55. Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30

  56. Έβρος, Παλιό Νοσοκομείο, Δήμητρας 19, 09:00 -15:00

  57. Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:30 -16.00

  58. Έβρος, Πλατεία Δασίου Ορεστιάδας, 11:00 -13.00

  59. Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00

  60. Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο Καπη Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκη Πατραϊκή, όπισθεν 4ου Λυκείου, 09:00 – 15:00

  61. Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμάνι, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:30 – 15:30

  62. Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου, 08.30-15.30

  63. Ζάκυνθος, Κ.Υ Πρώην ΙΚΑ, 08:30-15:30

  64. Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:30-16:00

  65. Ηλεία, Γαστούνη ΚΑΠΗ, 09:00-15:00

  66. Ηλεία, Κρέστενα ΚΑΠΗ, 09:00-12:00

  67. Ηλεία, Καλλίκωμο αγροτικό ιατρείο, 12:30-15:00

  68. Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00

  69. Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25, 09:00-15:00

  70. Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00

  71. Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00

  72. Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-18:00

  73. Ηράκλειο, ISOBOX – Πλατεία Δημαρχείου Γαζίου, 09:00-15:00

  74. Θάσος, Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-15:00

  75. Θεσπρωτία, ΓΝ Φιλιατών, 08:30-13:30

  76. Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00

  77. Θεσπρωτία, Δημαρχείο Πλαταριάς, 10:00-14:00

  78. Ικαρία, Κ.Υ Ευδήλου, 09:00 – 16:00

  79. Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-17:00

  80. Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-14:00

  81. Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00 – 15:00

  82. Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-14:00

  83. Λέρος, Δημοτικό Κτίριο Δόνα, 09:00-14:00

  84. Καρδίτσα, Πλατεία Νικ. Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2, 08:00-16:00

  85. Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00-14:00

  86. Καρδίτσα, Μουζάκι, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00

  87. Καρδίτσα, Σοφάδες, Πνευματικό Κέντρο, 10:30-12:30

  88. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρώων Πολυτεχνείου 12, 13:00-15:00

  89. Καστοριά, ISOBOX Λεωφόρος Κύκνων, 08:30-15:30

  90. Καστοριά, Πρώην Δημαρχείο Μεσοποταμίας, 10:00 – 12:30

  91. Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-14:30

  92. Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00

  93. Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00

  94. Κιλκίς, ΚΑΠΗ Αξιούπολης, 08:30-15:30

  95. Κιλκίς, Βάθη, Αγροτικό Ιατρείο, 09:00-11:30

  96. Κιλκίς, Κεντρικό, Πολιτιστικός Σύλλογος, 12:00-14:30

  97. Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:15-15:15

  98. Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α, 08:15- 15:15

  99. Κοζάνη, Πλατεία Νίκης, 10:00- 13:00

  100. Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-15:30

  101. Κόρινθος, Δημοτικό κτίριο BEAU RIVAGE, Ποσειδώνος και Ήρας 2, Λουτράκι,09:30-14:30

  102. Κως, Πάρκο Πασανικολάκη, 08:00-14:00

  103. Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-18:30

  104. Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 09:30- 16:30

  105. Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Μολάων, 09:30- 14:30

  106. Λάρισα, Κεντρική Πλατεία, Μπροστά στο Δημαρχείο, 08:00-15:30

  107. Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 08:00-18:00

  108. Λάρισα, Ελασσόνα ΚΑΠΗ, 09:00-15:00

  109. Λάρισα, Μύλο του Παππά, 08:00-15:30

  110. Λάρισα, Κέντρο Υγείας Γόννων, 09:00-12:00

  111. Λάρισα, Αμπελάκια , Περιφερειακό Ιατρείο, 12:30-15:00

  112. Λάρισα, Στέκι Νέας Πολιτείας. Θεοδωρακοπούλου & Καΐρη, 08:00-15:30

  113. Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:30-16:00

  114. Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης, 08:30 – 15:45

  115. Λέσβος, πίσω πλευρά δημοτικού θεάτρου, 10:00 – 14:00

  116. Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00

  117. Λευκάδα, Δημαρχείο Λευκάδας, Α. Σικελιανού & Ν. Σβορώνου, 10:00-12:00

  118. Λευκάδα, Μαρίνα Λευκάδας-Ανατολική Παραλία, 12:30-13:30

  119. Λήμνος, Παλαιό Θυρωρείο Γενικού Νοσοκομείου Λήμνου. Ηφαίστου 1, 08:45-14:45

  120. Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ . Βασιλείου Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη & Χατζηαργύρη 08:30-15:30

  121. Μαγνησία, Μεταξουργείο, Καραμπατζάκη & Αναπαύσεως, 09:00-14:30

  122. Μαγνησία, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου, 08:30-15:00

  123. Μαγνησία, Δημαρχείο Ν.Αγχιάλου, 08:30-15:30

  124. Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 19:30

  125. Μεσσηνία, Μεσσήνη, Δασκαρόλειο Πολιτιστικό Κέντρο, 09:00 – 14:00

  126. Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:30 – 14:30

  127. Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:30 – 14:30

  128. Μεσσηνία, Χανδρινού, Κοινοτικό Κατάστημα, 10:00 – 12:00

  129. Μεσσηνία, Σουληνάρι, Πνευματικό Κέντρο, 12:15 – 14:15

  130. Νάξος, Εκκλησια Αγίου Νικοδήμου Χώρα, 07:30-20:00

  131. Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:00-14:00

  132. Ξάνθη, Ξύλινο Σπιτάκι – Πρώην ΔΕΥΑΞ, Πλατεία Ελευθερίας, 08:30 – 14:00

  133. Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 09:00-11:30

  134. Πάρος, Εκθεσιακός Χώρος Μαρίνα Νάουσας, 12:00-14:45

  135. Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό Κέντρο , Πάτμιον, 08:00-15:00

  136. Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:30-15:30

  137. Πέλλα, Ξενιτίδειο Αριδαίας, Λεωφόρος Ξενιτίδη 7, 09:30 – 14:30

  138. Πιερία, Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-15:00

  139. Πιερία, Αστική Σχολή, Ειρήνης 10, 08:30-15:30

  140. Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ.Βενιζέλου 20, 09:00-15:00

  141. Πρέβεζα, ΚΑΠΗ Καναλακίου, Καναλάκι, 09:00-10:30

  142. Πρέβεζα, Λιμενικό Ταμείο Πάργας, Πάργα, 11:00-12:00

  143. Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ.Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00

  144. Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00

  145. Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή, 08:30-15:00

  146. Ροδόπη, Βασιλείου Κουτουμάνη, Σάπες, 09:00 – 14:00

  147. Ρόδος, Πολιτιστικό κέντρο Παστίδας, Παστίδα, 09.00-14.30

  148. Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00

  149. Σάμος, Καφενείο ΚΑΠΗ, στενό Τράπεζας Πειραιώς, 08:00-15:00

  150. Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου, 08:00-15:00

  151. Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου, 09:00-11:30

  152. Σάμος, Κλειστό Γυμναστήριο Μαραθοκάμπου, 10:30-13:00

  153. Σέρρες, Κέντρο Υγείας Σερρών, 08:00-20:00

  154. Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-15:30

  155. Σύρος, Αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 10:00-15:00

  156. Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 08:00 – 16:00

  157. Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-13:30

  158. Τρίκαλα, Ε Καπή, 10:00-15:30

  159. Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-10:00

  160. Τρίκαλα, Αύρα Καλαμπάκας (Ιατρείο), 10:30-11:30

  161. Τρίκαλα, Λυγαριά (Κοινοτικό Ιατρείο), 11:00-12:00

  162. Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00 – 15:00

  163. Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, 10:00 – 15:00

  164. Φθιώτιδα, Πνευματικό Κέντρο Ι.Ν Αγίου Παντελεήμονα, Καμένα Βούρλα,11:30 – 14:30

  165. Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:30-15:30

  166. Φλώρινα, Συνταγματάρχου Σωτηρίου 1, Αίθουσα ΚΑΠΗ, 09:00 -14:30

  167. Φλώρινα, ΔΕΤΕΠΑ Αμυνταίου, Πλατεία Δ. Μάκρη 36 , 08:30 – 15:00

  168. Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας, 08:00-14:00

  169. Φωκίδα, Κυριακοπούλειο Πολιτιστικό Κέντρο Ιτέας, 09:00-13:00

  170. Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30

  171. Χαλκιδική, Πολύγυρος, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου, 09:00 – 15:00

  172. Χανιά, Αύλειος χώρος 2ου Κ.Υ Χανίων (1η – 2η ΤΟΜΥ), 08:30 – 18:30

  173. Χανιά, Αύλειος χώρος 1ου Κ.Υ Χανίων (Λεωφ. Καραμανλή 99), 08:30 – 15:30

  174. Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:00 – 14:00

  175. Χίος, ΚΑΠΗ Δήμου Χίου, Πολυτεχνείου 25, 09:00-14:30

  176. Χίος, Βροντάδος Αγ. Κήρυκος (Κελί Ναού), 09:30-13:30

πηγή ΕΟΔΥ

Εγγραφή στην orthodoxia.online μέσω Email

Εισάγετε το email σας για εγγραφή στην υπηρεσία αποστολής ειδοποιήσεων μέσω email για νέες δημοσιεύσεις.

Διαβάστε μας στο

 

NEWSLETTER