Ελλάδα

Οι Τούρκοι έκοψαν τον Εθνικό μας Ύμνο στη μέση – Παγκόσμιος πρωταθλητής ο Γιώργος Χαραλαμπόπουλος (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι Τούρκοι έκοψαν τον Εθνικό μας Ύμνο στη μέση - Παγκόσμιος πρωταθλητής ο Γιώργος Χαραλαμπόπουλος

Παγκόσμιος πρωταθλητής ο Γιώργος Χαραλαμπόπουλος και μάλιστα μέσα στην Αττάλεια της Τουρκίας, επικρατώντας στον τελικό του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Χειροπάλης επί του Τούρκου Μουσαφά Αλτούντας στην κατηγορία +100 κιλά.

Ο Γιώργος Χαραλαμπόπουλος αναδείχθηκε για τρίτη φορά παγκόσμιος πρωταθλητής στη χειροπάλη.

Ο φιναλίστ Μουσταφά Αλτούντας είναι ένα από τα μεγαλύτερα ονόματα του χώρου στην χώρα του, ενώ στην τρίτη θέση τερμάτισε και πάλι Τούρκος.

Ο Έλληνας πρωταθλητής πήρε αήττητος το χρυσό μετάλλιο με συνολικά 5 νίκες στην Αττάλεια.

Οι Τούρκοι μάλλον δεν άντεξαν την ήττα τους και έκοψαν τον Εθνικό μας Ύμνο στη μέση.